Телефони гарячої лінії з питань харчування 725-15-67 725-15-68

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Відповідно до законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про професійну (професійно-технічну) освіту», навиконання постанов Кабінету Міністрів України від22.11.2004 №1591 «Про затвердження норм харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», від19.06.2002 №856 «Проорганізацію харчування окремих категорій учнів узагальноосвітніх навчальних закладах», від 26.08.2002 №1243 «Проневідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів, наказу Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 №667 «Про затвердження Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних ікомунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах», Комплексної програми розвитку освіти м.Харкова на2018-2022 роки, затвердженої рішенням 16сесії Харківської міської ради 7скликання від 08.11.2017 №826/17 «Прозатвердження Комплексної програми розвитку освіти м.Харкова на2018-2022 роки» (зі змінами), рішення 38 сесії Харківської міської ради 7скликання від02.12.2020 №2293/20 «Пробюджет Харківської міської територіальної громади на2021рік», рішення виконавчого комітету Харківської міської ради від24.12.2020 №772 «Проорганізацію харчування учнів тавихованців закладів освіти м.Харкова у 2021 році», зметою організації якісного таповноцінного харчування учнів і вихованців закладів освіти, допомоги соціально незахищеним категоріям дітей у закладах освіти міста складає:

Ранній вік (від 1-го до 3-х років) – 35.00 грн. на 1 день:
14.00грн. - бюджетні кошти, 21.00 грн. – батьківська оплата;
Дошкільний вік (від 3-х до 7-ми років) – 40.00 грн. на 1 день:
16.00 грн. – бюджетні кошти, 24.00 грн – батьківська оплата.
У літній оздоровчий період плата за харчування дітей збільшиться на 10%.

Розрахунковий рахунок оплати за харчування дітей в закладі:

УОА Московського р-ну ХМР

ЕДРПОУ 02146334

ДКСУ, м. Київ

МФО 820172

Р/рахунок UA 478201720314211014201025610

Органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади з 04.01.2021 року забезпечують безкоштовним харчуванням дітей наступних пільгових категорій, що виховуються у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах:

- дітей-сиріт;

- дітей, позбавлених батьківського піклування;

- дітей-інвалідів;

- дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям". Підставою для звільнення від сплати є довідка про призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям, видана органом праці та соціального захисту

Для батьків багатодітних родин (троє і більше дітей) розмір оплати за харчування дітей у дошкільному навчальному закладі становить 50%.

Керуючись рішенням 17 сесії 7 скликання Харківської міської ради від 20.12.2017 №905/17 «Про внесення змін до Комплексної програми розвитку освіти м. Харкова на 2018-2022 роки у закладах дошкільної освіти забезпечуються безкоштовним харчуванням діти, батьки яких є учасниками АТО. Підставою для звільнення від сплати є довідки учасника АТО.

Адміністрація ДНЗ

Согласно п. 2.2.2 Комплексной программы развития образовани г.Харькова на 2018-2022 годы, утвержденной решением 16 сессии 7 созыва Харьковского городского совета от 08.11.2017 №826/17, руководствуясь решением 17 сессии 7 созыва Харьковского городского совета от 20.12.2017 №905/17 «О внесении изменений в Комплексную программу развития образования г.Харькова на 2018-2022 годы» дети участников антитеррористической операции в учреждениях дошкольного образования обеспечиваются бесплатным питанием.

Для освобождения от платы родителям необходимо предоставить директору учреждения дошкольного образования следующие документы:

- заявление,

- копию свидетельства о рождении ребенка,

- справку участника антитеррористической операции,

- удостоверение участника боевых действий одного из родителей.

Організація харчування в закладі

Організація харчування дітей у дошкільному навчальному закладі регламентується Законом України «Про дошкільну освіту», «Положенням про дошкільний навчальний заклад», Статутом дошкільного навчального закладу, «Інструкцією з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» від 17.04.2006 №298/227 та змінами до інструкції від 26.02.2013 №202/165.

Харчоблок закладу укомплектовано кваліфікованими кадрами відповідно до штатного розпису. Відповідно до «Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах», наказом по дошкільному навчальному закладу від 31.08.2015 №100 «Про запобігання харчовим отруєнням та інфекційним захворюванням дітей» був встановлений режим харчування: в групах з 12 годинним та 9 годинним перебуванням – триразове харчування. Графіки режиму харчування, видачі страв з харчоблоку затверджено наказом завідувача та постійно знаходились поруч з вікном видачі їжі на харчоблоці.

Харчоблок, комора оснащені ваговими приладами і мають свідоцтва про своєчасну повірку ваг, гир. Маркування посуду відповідає санітарно-гігієнічним нормам. На харчоблоці в наявності «Куточок кухаря», інформація в якому оновлювалася за потребою регулярно протягом року.

Питання щодо організації харчування в дошкільному закладі протягом навчального року розглядались на нараді при завідувачу (від 08.09.2015 №23, від 11.11.2015 №27, від 13.01.2016 №01, від 10.02.2016 №03, від 16.03.2016 №05, від 13.04.2016 №06), на яких розглядалися питання: здійснення контролю за якістю продуктів харчування, які завозяться до закладу; дотримання відповідності записів в меню-вимогах, бракеражному журналі та картотеці страв, посилення контролю за дотриманням норм, вказаних в картотеці страв під час приготування їжі, забезпечення виконання натуральних норм харчування відповідно до затверджених грошових норм, дотримання виконання грошових норм харчування дітей, здійснення самоконтролю щодо організації харчування вихованців у дошкільному навчальному закладі, дотримання нормативних вимог щодо організації харчування.

У закладі розроблено опитувальники для педагогів, працівників харчоблоку, завгоспа, помічників вихователів щодо виявлення знань працівників «Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах». Протягом навчального року з працівниками закладу проводилися тестування щодо обізнаності з «Інструкцією з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах».

Контроль за правильною організацією харчування дітей здійснюється завідувачем Шелудько О. Ю., сестрою медичною старшою Звягынцево й С.В. та представниками громадськості. Протягом року використовувались різні види контролю щодо організації харчування у дошкільному закладі:

-щодня за закладкою продуктів медсестрою старшою та у ранковий час вихователями чергових груп, згідно графіку;

-за умовами доставки та збереження продуктів харчування та продовольчої сировини до дошкільного закладу;

-за безпечністю та якістю продуктів та продовольчої сировини, які надходять до дошкільного закладу;

-за дотриманням технології приготування страв кухарями;

-за виконанням норм харчування в закладі;

-за санітарним станом харчоблоку та груп закладу;

-за своєчасністю проходження медичних оглядів та санітарних мінімумів працівниками;

-за дотриманням правил особистої гігієни персоналом та дітьми закладу;

-за правильністю оформлення та своєчасністю подання перспективних і поточних заявок; аналізом виконання заявок постачальниками (своєчасність завезення продуктів, їхня якість, відповідність замовленням, наявність супроводжувальних документів);

-за терміном зберігання продуктів харчування у коморі;

-за дотриманням графіка видачі їжі з харчоблоку на групи;

-за систематичністю і правильністю щоденного зняття добових проб готових страв, зберіганням добових проб;

-за кількістю залишків їжі;

-за дотриманням правил зберігання відходів продуктів харчування;

-за дотриманням санітарно-гігієнічних норм і правил на харчоблоці, у групових приміщеннях, де харчуються діти (маркування та використання за призначенням посуду, кухонного інвентарю; користування миючими, дезінфікуючими засобами та їх зберігання; систематичність та якість проведення генерального прибирання; контроль роботи електрообладнання тощо);

-вибірковий адміністративний контроль завідувачем;

-громадський контроль за станом організації харчування дітей у групах.

Результати контролю виконання посадових обов’язків працівниками, які беруть участь в організації харчування (медперсоналом, комірником, завгоспом, кухарями, педагогічним і технічним персоналом) відображені в діловому щоденнику. За результатами контролю щодо виконання посадових обов’язків працівниками, які беруть участь в організації харчування, порушень не виявлено.

Сестра медична старша систематично здійснює контроль за відходами овочів, відходами після холодної обробки або другої термічної обробки риби, м’яса та ці дані зазначалися в Зошиті обліку відходів. Медичною сестрою обов’язково знімалася проба страв за 30 хвилин до видачі їжі на групи, результати зняття проби вносилися до Журналу бракеражу готової продукції. Також організовано громадський контроль за харчуванням дітей, результати якого фіксувалися в Журналі громадського контролю за станом харчування дітей, відгуки в ньому тільки позитивні.

Наказом завідувача було призначено комісію з бракеражу продуктів харчування, яка проводила оцінювання якості продуктів харчування та продовольчої сировини відповідно до вимог «Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах». Продукти харчування приймалися лише за наявності супровідних документів, що підтверджували їх походження, безпечність та якість, відповідність вимогам державних стандартів. Випадків недоброякісності продуктів виявлено не було.

Аналіз стану харчування показав, що в закладі створені належні умови для організації раціонального, якісного, повноцінного харчування дітей.

Вихователі, помічники вихователів обізнані з питань виховання культурно-гігієнічних навичок під час їжі. Столи сервірувалися згідно з меню перед кожним прийомом їжі. У вихованні культурно-гігієнічних навичок під час прийому їжі простежувалися систематичність та послідовність, враховувалися індивідуальні особливості дітей. У дошкільних групах систематично проводились чергування по їдальні. Діти мають достатній рівень засвоєння правил поведінки за столом та навички культури їжі. У дітей сформовані навички миття рук безпосередньо перед тим, як сідати за стіл.

Меню-розклад на кожний наступний день складалось відповідно до сезонного, яке своєчасно погоджувалось з Харківською міською філією ДУ «Харківський ОЛЦ ДСЕСУ», та виходячи з наявності у закладі продуктів харчування та продовольчої сировини, враховуючи встановлені грошові норми.

Під час складання меню-розкладу дотримувався розподіл їжі за калорійністю протягом дня, орієнтовний об’єм готових страв та окремих продуктів для дітей різних вікових груп. У закладі розроблено картотеку страв та картки-розклади кожної страви. Меню із зазначенням виходу кожної страви щоденне розміщувалося поруч з вікном видачі їжі з харчоблоку та в інформаційних куточках для батьків кожної вікової групи. Перед харчоблоком в наявності таблиці, в яких визначався об’єм порції, що мали отримати діти кожної вікової групи.

Щомісячно кожні десять днів проводився аналіз виконання затвердженого набору продуктів, протягом року систематично проводився аналіз харчування з урахуванням норм заміни продуктів за енергоцінністю. У разі необхідності проводилось коригування харчування із зазначенням у Журналі виконання норм харчування.

У дошкільному закладі забезпечено збалансоване харчування дітей із дотриманням необхідного набору продуктів та норм харчування дітей, про що свідчить відповідна документація старшої медичної сестри. ВНа основі накопичувальної відомості обліку витрат продуктів на 1 дитину постійно в дошкільному закладі проводився аналіз виконання натуральних норм харчування. Проводячи детальний аналіз виконання грошових та натуральних норм основних продуктів харчування можна зазначити наступні недоліки: у зв’язку з економічною нестабільністю в державі та підвищенням цін на продукти, недостатнім бюджетним фінансуванням натуральні норми харчування дітей виконуються не в повному обсязі. Діти мало споживають свіжі фрукти та кондитерські вироби. Отже білки, жири, вуглеводи отримуються дітьми у недостатній кількості.

Медичною сестрою проводиться антропометричне вимірювання дітей, результати якого фіксуються в Журналі антропометрії. Аналіз даних показав, що усі діти мають приріст маси тіла та зросту. Середній показник збільшення маси тіла становив 0,25 кг. На одну дитину за місяць.

Адміністрацією, вихователями систематично проводилася роз’яснювальна робота серед батьків щодо організації харчування дітей дошкільного віку вранці та ввечері, у вихідні та святкові дні. Питання щодо організації харчування дітей систематично розглядалися на загальних батьківських зборах, нарадах при завідувачу, виробничих нарадах. Для батьків розроблено пам’ятки з організації харчування дітей вдома. Інформація з організації харчування дітей розміщена на сайті дошкільного закладу. Батьки могли ознайомитися з нормами харчування відповідно віку дітей, з правильним збалансуванням їжі протягом дня, отримати поради щодо попередження харчового отруєння.

У кожній віковій групі є інформаційний куточок «Дитяче харчування», в якому постійно змінювалася інформація для батьків щодо організації харчування дітей дошкільного віку.

Кiлькiсть переглядiв: 1677