/Files/images/000000001/570ee7d6b81946e2e9b4dea50fc445a8.jpg

Покрокова інструкція користування вогнегасником

Знання того, як правильно користуватися вогнегасником, може означати різницю між невеликим локалізованим вогнем і великим неконтрольованим.

Крок 1: Оцініть ситуацію

Перш ніж спробувати використати вогнегасник, ви повинні оцінити ситуацію, щоб визначити, чи безпечно це робити. Якщо пожежа вже вийшла з-під контролю або існує ризик її поширення, негайно евакуюйте будівлю та викликайте пожежну службу.

Крок 2: Виберіть правильний вогнегасник

Існують різні типи вогнегасників, і кожен призначений для гасіння певного виду пожежі. Важливо вибрати правильний тип вогнегасника для типу пожежі, з якою ви зіткнулися. Вогнегасники класу A призначені для пожеж, спричинених звичайними горючими речовинами, такими як деревина чи папір, вогнегасники класу B призначені для пожежонебезпечних рідин, а вогнегасники класу C призначені для пожеж електричного струму.

Крок 3: Запам’ятайте техніку PASS

Техніка PASS – це абревіатура, яку легко запам’ятати, яка допоможе вам запам’ятати, як правильно користуватися вогнегасником. Це означає Pull, Aim, Squeeze та Sweep (Потягніть, приціліться, стисніть та змахніть.)

Крок 4: Витягніть шпильку

Першим кроком є висмикування шпильки, яка утримує вогнегасник від розрядження. Штифт зазвичай розташований на рукоятці або курку.

Крок 5: Наведіть насадку

Далі наведіть насадку на основу вогню. Важливо цілитися в основу вогню, оскільки саме тут знаходиться джерело палива.

Крок 6: стисніть ручку

Натисніть на ручку, щоб випустити вогнегасну речовину. Важливо використовувати розмашисті рухи, стискаючи ручку, щоб охопити всю площу вогню.

Крок 7. Проведіть вперед і назад

Продовжуйте змітати вогнегасний засіб вперед і назад, поки вогонь повністю не згасне. Якщо вогонь спалахне знову, повторіть процес.

Крок 8: Евакуюйте територію

Навіть якщо вам вдалося загасити пожежу, необхідно негайно евакуювати територію. Дим і пари все ще можуть бути небезпечними, і можуть існувати інші небезпеки, про які ви не знаєте.

Користуватися вогнегасником - важлива навичка, яку повинен знати кожен. Пожежа може завдати значних збитків і поставити під загрозу життя, але, використовуючи вогнегасник, ви можете запобігти тому, щоб маленька пожежа стала великою. Удома, на робочому місці чи в громадському місці наявність вогнегасника може мати значний вплив на захист людей і майна. Пам’ятайте, що профілактика – це завжди найкращий спосіб дій, але наявність вогнегасника може допомогти у разі надзвичайної ситуації.