Попередження дитячого травматизму.

/Files/images/0000001/1/вибух.jpg

/Files/images/0000001/1/пам1.jpg

Дитячий травматизм в усьому світі ще великий. На дитячий вік припадає 25% всіх пошкоджень, які отримує людство. У нашій державі приділяється багато уваги профілактиці дитячого травматизму та виділяються великі матеріальні кошти, щоб підростаюче покоління виросло здоровим.

Однак ще дуже часто діти отримують ушкодження (травми), які іноді ведуть до інвалідності. Нещастя з дитиною відволікає батьків від трудової діяльності, негативно діє на їхнє здоров’я. Найбільше число травм відбувається у хлопчиків, в 2-3 рази частіше, ніж у дівчаток, що можна пояснити більшою активністю хлопчиків. У домашніх умовах часто отримують ушкодження діти грудного віку.

У цьому віці в основному мають місце побутові травми. Найбільш часто виникають опіки (35%) і переломи (14%), тобто майже половина випадків відноситься до числа серйозних ушкоджень. Неправильний догляд за дитиною, несприятливі умови навколишнього середовища, незадовільний нагляд з боку дорослих - основні фактори, які призводять до травмування дітей грудного віку, зокрема, до опіків. Причиною виникнення опіків можуть бути гарячі предмети і посудини з гарячою рідиною, залишені біля дитини, поганий стан електропроводки. Переломи найчастіше пов’язані з падінням з ліжечка, недоглядом з боку батьків. Таким чином, очевидно, що єдиним винуватцем усіх пошкоджень у немовляти є недбалість або неуважність дорослих.

З 4-5-місячного віку частота пошкоджень збільшується, тому що у дитини з’являються свідомі хапальні рухи, і він може, наприклад, перекинути на себе посуд з гарячою рідиною. У дошкільному віці допитливість дітей, недостатність координації рухів, відсутність життєвого досвіду приводять до падіння зі сходів, гойдалок, опіків гарячими рідинами, отруєннями отруйними речовинами, проковтування дрібних предметів. Діти цього віку часто падають з вікон. Найбільш часто зустрічається травмою опорно-рухового апарату є підвивих головки променевої кістки. Відбувається він зазвичай тоді, коли дорослі різко тягнуть за руку маленьку дитину догори або в бік, під час гри, одягання або роздягання одягу з вузькими рукавами, при падінні або при підніманні впали дітей.

Для того щоб уберегти дітей від травм, дорослі повинні дотримуватися наступних правил безпеки:

суворо стежити за тим, щоб під час прийому гарячої рідкої їжі діти не перекидали на себе чашки, тарілки і т.п.;

з підвищеною увагою і обережністю переносити посуд з гарячою рідиною в місцях квартири (або дитячих установ), де раптово можуть з’явитися діти;

не дозволяти дітям перебувати поруч під час приготування їжі, миття посуду, прання білизни, прасування;

ховати в недоступних місцях сірники, запальнички;

зберігати їдкі кислоти, луги та інші отруйні речовини в місцях, недоступних для дітей;

не допускати дітей близько до топлення печі і напруженим предметів (електроплитці, праски, чайнику та ін);

при купанні дітей дорослим не можна ні на хвилину відлучатися.

У дітей дошкільного віку травми можуть бути найрізноманітнішими. У побуті це можуть бути опіки, падіння в сходовий проліт, при катанні на поручнях, падіння з велосипеда, з парканів, дахів, гаражів, дерев, дорожньо-транспортні пригоди. Вуличний травматизм частішає навесні, влітку, коли діти багато часу проводять на вулиці. У величезній більшості випадків дитячого транспортного травматизму винним виявляється дитина. Більшу частину свого часу дитина проводить у товаристві батьків та дорослих. Природно, що приклади поведінки на вулиці він бере, перш за все, зі своїх рідних.

Батьки! Життя та здоров’я дитини у ваших руках! Щодня нагадуючи дитині елементарні правила безпеки, ви застерігаєте його від можливих травм.

Народження дитини приносить у сім’ю радість нові приємні турботи. Це природно, адже діти є продовженням батьків, які покладають на них великі надії. З появою на світ маленької людини, перед батьками постають, різноманітні і складні завдання пов’язані в подальшому, щоб їх дитина росла здоровою і вихованою. Щоб дитина розвивалася гармонійно, була життєрадісною, щоб виросла повноцінним громадянином, вона повинна в першу чергу бути здоровою морально і фізично. Тому у нашій країні приділяється велика увага підростаючому поколінню. Поліпшення житлово-побутових умов і підвищення життєвого рівня, раціональна організація дитячого відпочинку, сприяють різкому зниженню захворюваності.

З метою забезпечення реалізації державної політики в галузі охорони дитинства, запобігання випадкам дитячого травматизму і загибелі дітей, дотримання порядку повідомлення та обліку нещасних випадків, проведено аналіз стану профілактичної роботи з питань безпеки життєдіяльності та охорони життя і здоров’я дітей у дошкільному навчальному закладі, який показав, що колективом закладу проводиться певна робота з цього питання. У відповідності до нормативно-правових документів ведеться документація, навчальний заклад забезпечений нормативно-правовими документами. Своєчасно було видано накази про організацію роботи із запобігання дитячого травматизму в дошкільному закладі в осінній, зимовий, весняний та літній періоди, про підсумки роботи закладу щодо запобігання дитячого травматизму. Щоквартально проводиться аналіз статистичних даних щодо травмування дітей під час навчально-виховного процесу. Згідно з графіками проводяться інструктажі з працівниками з безпеки життєдіяльності дітей, охорони праці, пожежної безпеки. Впродовж року видаються пам’ятки для батьків щодо правил поведінки під час Новорічних та Різдвяних свят та відпусток батьків в літній період.

Питання безпеки життєдіяльності дітей та запобігання усіх видів дитячого травматизму розглядаються на нарадах при завідувачі, педагогічних радах, також розглядаютьсяі питання важливості виконання заходів техніки безпеки на робочих місцях для забезпечення життєдіяльності малюків під час навчально-виховного процесу, аналізується робота колективу з даних питань.

З метою запобігання дитячого травматизму та безпеки життєдіяльності проводяться наступні види контролю:

-адміністративно-громадський контроль за станом з охорони праці, дотриманням правил пожежної безпеки (щомісячно), за проведенням та реєстрацією інструктажів з безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки (щоквартально), за проходженням медогляду працівниками (2 рази на рік);

-попереджувальний контроль за створенням умов щодо безпеки життєдіяльності дітей та запобіганням дитячого травматизму у групах (щомісячно), обсягу знань дітей з пожежної безпеки (щоквартально).

Для поліпшення обізнаності батьків розглядається питання запобігання дитячого травматизму та кишкових захворювань. У батьківських куточках оновлюється інформація щодо попередження різних видів травмування дітей, рекомендації для батьків щодо виховання у дітей відповідальності за свою безпеку.

У кожній групі вихователі поповнюють куточки з безпеки дорожнього руху, пожежної безпеки, особистої гігієни та здорового способу життя. Зроблено папки - пересувки «Щоб міцне здоров’я мати, треба добре – добре знати дітям правила прості, та за змістом золоті!»

Упродовж року були проведяться наступні форми роботи з дітьми: щомісячно у групах дошкільного віку проводились заняття щодо запобігання дитячого травматизму, заходи по ознайомленню дітей з правилами дорожнього руху, а один раз на тиждень у другій половині дня в усіх групах проводьтся бесіди та розваги щодо запобігання та профілактики дитячого травматизм.

Під час Тижня безпеки проводяться заходи щодо безпеки життєдіяльності дітей та запобіганням дитячого травматизму: заняття із закріплення правил безпечної поведінки в природі, пожежної безпеки, безпеки на дорогах, безпеки в побуті тощо, бесіди за цими темами, сюжетно-рольові, дидактичні, рухливі ігри з даної тематики, моделювання ситуації пожежної тривоги. Як заключний етап тижня безпеки проведено виставку дитячих малюнків «Вивчи правила безпеки, знай і завжди їх пам’ятай». Тижні безпеки дитини показали, що діти відповідно до вікових особливостей, на достатньому рівні володіють інформацією про попередження виникнення пожежі, знають правила поведінки під час пожежі, стихійних лих (гроза, злива), у побуті (гра, ліки, один вдома), на вулиці (дорожньо-транспортний травматизм, праця в природі), у лісі а саме: організовано проведення занять за темами: «Бережи здоров’я з малечку», «Правилам дорожнім вчиться – завжди знадобиться», «Увага, вогонь», «Природа та надзвичайні ситуації», «Один вдома». Проведена розвага «Безпека наших малюків».

На протязі року в закладі проводяться різноманітні розваги:

- спортивні розваги «Здорові діти – здорова нація», «Свято Миколая», «Мамо, тато, я – спортивна сім’я», «Учися бути здоровим», «Зростаємо здоровими»;

- «Літечко веселе прощавай, дитсадочок рідний, здрастуй!»; «Вітаємо літніх іменинників».

- «Наша рідна Україно!»

- «Веселе літо – здорові діти»;

- «Немає лиха, коли все тихо»;

- «Вогонь і друг – і ворог» (музична вікторина);

- «Мова рідна, співуча солов’їна» (концертна програма до всесвітнього дня рідної мови);

- «У нашому садочку сміх – це гумори на вітає всіх

Кiлькiсть переглядiв: 1906