ПРАВИЛА ДОРОЖНЬОГО РУХУ ДЛЯ ДІТЕЙ.

/Files/images/00000001/hq720.jpg

Правила дорожнього руху для дітей. Групи дорожніх знаків

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Швидке збільшення інтенсивності руху висуває серйозне завдання – забезпечення безпеки руху пішоходів.

У попередженні дорожньо-транспортного травматизму важливу роль відіграє робота дорослих з роз'яснення дошкільникам правил дорожнього руху і прищеплення навичок дисциплінованості на вулицях і дорогах. Щоб не допустити лиха на дорозі, вам необхідно:

·не подавати дітям негативного прикладу, порушуючи правила дорожнього руху;

·не чіплятися на підніжку транспорту і не стрибати на ходу, щоб своїм прикладом не заохотити дітей;

·вчити переходити вулицю на зелене світло світлофора, користуватись підземним переходом;

·на власному прикладі вчити користуватись нерегульованим пішохідним переходом;

·при перетині вулиці нерегульованим пішохідним переходом радити дітям йти в загальній масі пішоходів, бо дитина сама ще не завжди здатна оцінити дорожню ситуацію;

·не дозволяти дітям з'являтися зненацька перед транспортними засобами;

·вчити дітей правильно обходити транспорт на зупинках (трамвай – спереду, тролейбус, автомобіль та автобус – позаду);

·не дозволяти дітям самостійно користуватися громадським транспортом;

·не допускати ігор дітей на проїжджій частині дороги;

·не дозволяти дітям грати з м'ячем, кататися на велосипеді, ковзанах, роликах, лижахтасанчатах на проїжджій частині дороги та поблизу від неї.

Телефон виклику міліції – «102»

/Files/images/21062016_ppd/23875161.jpg

/Files/images/21062016_ppd/0897e7cb59064261b4c01a75e022e9c0.jpg

Статистика дорожньо-транспортних пригод свідчить, що часто жертвами аварійних ситуацій на дорогах стають діти. До таких невтішних наслідків призводить, як правило, незнання малюками основ правил дорожнього руху, а також часом байдуже ставлення дорослих до поведінки дітей на проїжджій частині.

Травми, отримані в результаті наїзду транспортного засобу, є особливо тяжкими. Справа в тому, що травма такого роду виявляється подвійною: спочатку – автомобілем, а потім ударом об проїжджу частину. У результаті – два удари! При чому, найбільш небезпечним є саме другий удар, адже діти, падаючи, забивають найчастіше голову (співвідношення ваги голови до загальної маси тіла у дитини більше, ніж у дорослого). Тяжкими бувають травми і при ударі об гострі грані та предмети, а також жорсткі конструкції автомобіля. Наслідки автотравм найчастіше залишають на все життя фізичні та морально-психологічні каліцтва. У середньому кожна дитина після автотравми проводить на лікарняному ліжку близько двох місяців, а термін реабілітації складає 8-10 років.

Тому так важливо навчання дітей поведінці на вулиці з урахуванням їхніх психологічних та фізіологічних особливостей.

БЕЗПЕКА ДИТИНИ НА ДОРОЗІ ТА У ТРАНСПОРТІ